+420 605 148 310

info@trojanec.cz

na YouTube

Ořezy stromů

Ořez stromu je základní arboristická technika, díky které můžeme zlepšit zdraví stromu, odstranit akutní problémy u poškozených stromů nebo zajistit bezpečnost v okolí stromu. Před započetím ořezávání je vždy potřeba zhodnotit stav stromu a důkladně řez promyslet. Rčení „dvakrát měř, jednou řež“ zde platí opravdu doslova. Chybně provedený řez může v budoucnu způsobit stromu velké problémy a zhoršit jeho stabilitu nebo vitalitu.

Ořezy stromů v Brně

Ořezávání stromů provádím nejčastěji v Brně a na jižní Moravě, zejména ve Vyškově, Kroměříži, Uherském Hradišti a Hodoníně.

Pokud však potřebujete provést ořezy většího množství stromů, rád za vámi přijedu i kamkoliv jinam.

Jaké druhy řezů provádím

Kromě tvarovacích řezů provádím celou řadu dalších řezů: bezpečnostní, zdravotní, obvodové a lokální redukce apod.

Bezpečnostní řez

Bezpečnostní řez je základním řezem. Odstraňujeme větší suché větve o průměru více jak 5 cm, dále akutně hrozící nebezpeční jako např. nalomené, zlomené či zavěšené větve a cizí předměty na stromě.

Redukce

Redukce větví nebo části koruny se nejčastěji provádí, pokud strom roste blízko objektů, jako jsou budovy, elektrické vedení, lampy atd. Také se provádí z estetických důvodů a kvůli zajištění stability stromu.

Výchovný řez

Výchovný řez je vhodné provádět u mladých stromů (do 10 let od výsadby). Dá se říci, že výchovný řez je snadná prevence před problémy, které mohou v budoucnu narůst do nezvladatelných obtíží vedoucích až k předčasnému kácení nebo zkrácení životnosti stromu, nehledě na finanční a časovou náročnost. Mladý strom totiž odříznutí nevhodných větví snadno zvládne, oproti tomu u starého stromu hrozí, že do ran vstoupí infekce nebo hniloba.

Zdravotní řez

Zdravotním řezem odstraňujeme křížené větve, různá poškození, defekty, kondominanty, pahýly atd.

Ukázky mé práce

Poslat poptávku

Máte zájem o využití mých služeb? Zavolejte mi, napište e-mail nebo zprávu.

Kontaktujte mě

Kde působím?

Jako arborista pracuji hlavně na jižní Moravě, zejména v těchto městech a jejich okolí:

  • Brno
  • Vyškov
  • Kroměříž
  • Uherské Hradiště
  • Hodonín
  • Hustopeče
  • Kyjov
  • Břeclav

Bez problémů za vámi přijedu i jinam, vše záleží na vzájemné dohodě.